Data publikacji: 2023-01-30, 20:59

Ilość wyświetleń: 166

Orkiestra gra dalej


Odsłuchaj

Powrót

Ostateczne efekty tegorocznego finału Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy w Zwierzyńcu będą znane za kilka dni, ale zarówno jego uczestnicy, jak i organizatorzy już teraz nie kryją zadowolenia. Cieszy zarówno zaangażowanie ogromnej rzeszy wolontariuszy, pozytywne opinie gości jak i hojność darczyńców, którzy wciąć mogą pomóc w walce z sepsą.

Pierwsi wolontariusze z puszkami wyruszyli w teren w niedzielę 29 stycznia wczesnym rankiem. Pieniądze zbierali nie tylko przy kościele i supermarkecie w Zwierzyńcu, ale również przy świątyniach w Topólczy, Kosobudach, Wywłoczce, Obroczy i Turzyńcu. Na rzecz orkiestry kwestowali m.in. przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu i szkoły filialnej w Wywłoczce, Przedszkola Samorządowego im. Wandy Cebrykow w Zwierzyńcu oraz Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu.

Główny koncert 31. Finału WOŚP w Zwierzyńcu odbył się na miejscowym rynku, gdzie występowali lokalni artyści i zaproszeni goście. Wśród wykonawców były dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Wandy Cebrykow i Niepublicznego Przedszkola "Motylek" w Zwierzyńcu, uczniowie szkół w Zwierzyńcu i Wywłoczce oraz z domu dziecka, a także Orkiestra Dęta ze Zwierzyńca. Publiczność bawiły również zespoły "Roxait" i "Skynova", a zwieńczeniem koncertu było symboliczne "światełko do nieba".

Poza sceną uczestnicy zabawy mogli się przejechać bryczką, udostępnioną przez Roztoczański Park Narodowy, albo quadami, a także wsiąść do ogromnego TIR-a bądź obejrzeć pokazy sprzętu strażackiego i ratownictwa technicznego, przygotowane przez OSP Obrocz, Turzyniec i Zwierzyniec. Ponadto uczestnicy zabawy mogli skosztować lokalnych przysmaków, które oferowały koła gospodyń wiejskich z Guciowa, Obroczy, Soch i Turzyńca.

- Dokładnych liczb nie znamy, ale szacujemy, że razem z nami w największej orkiestrze świata zagrało kilkaset osób. Zaraz po koncercie zaczęły do nas docierać pierwszy bardzo pozytywne opinie uczestników, które płyną cały czas. Jesteśmy wdzięczni za taki odbiór, a podziękowania przyjmujemy w imieniu wszystkich wolontariuszy, partnerów i darczyńców - mówi Katarzyna Kowal-Kulik, która razem z Pauliną Świerczyńską prowadziła niedzielny koncert.

Zabawę na zwierzynieckim rynku zorganizowały Przedszkole Samorządowe im. Wandy Cebrykow i Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu, a wśród partnerów były gminne władze i jednostki samorządowe.

31. Finał WOŚP odbył się w niedzielę, ale zbiórka w Zwierzyńcu potrwa jeszcze kilka dni. Do końca tygodnia będą się odbywały aukcje różnych przedmiotów, oferowanych przez lokalne instytucje, firmy i osoby. - Takich aukcji było… 70. Z tych, które się zakończyły mamy około 9 tysięcy złotych, a inne licytacje potrwają jeszcze kilka dni. Do tej pory jedną z największych sum uzyskaliśmy za voucher na wyprawę z Akademią Przyrodniczą na Roztoczu, za którą ofiarodawca zadeklarował 510 złotych. Wciąż można licytować weekend w "Czarnych domkach" w Obroczy, który teraz kosztuje prawie 1700 złotych, ale ostateczna kwota będzie znana w środę - dodają organizatorzy.

Wszystkie aukcje w ramach WOŚP w Zwierzyńcu odbywają się na: allegro.pl.

Więcej informacji na ias 24.eu.

Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego