Ilość wyświetleń: 598

Sportowcy z nagrodami samorządowymi

Odsłuchaj

Powrót

Powiększa się grono laureatów nagród za osiągnięcia sportowe, przyznawanych przez władze gminy Zwierzyniec. Za wyniki, uzyskane w 2022 roku, tym razem zostało uhonorowanych jedenaście osób, a wręczenie wyróżnień odbyło się podczas sesji w czwartek 30 marca.

W tym roku do listy laureatów dołączyli: Gabriela Tomczyk, Kacper Olech, Jakub Ukalski, Kornelia Wacławska, Oliwier Wacławski, Nikodem Czochra, Gabriel Czochra, Wojciech Panas, Adam Bartnik, Jakub Bartnik i Adam Kniaziowski.

Gabriela Tomczyk została doceniona za drugie miejsce w drużynie i indywidualny tytuł najlepszej zawodniczki Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Kacper Olech zdobył brązowy medal Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski w biegu na 100 metrów i zajął czwarte miejsce w biegu na 400 metrów. Reprezentował również Polskę na nieoficjalnych Mistrzostwach Świata "Frame Running". Jakub Ukalski stanął na trzecim stopniu podium Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w Deblu o Puchar Akademii Tenisowej grodzisk Mazowiecki. Kornelia Wacławska jest dwukrotną mistrzynią kraju w jiu-jitsu, a także zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klubowym w Wieloboju Obronnym. Takimi samymi osiągnięciami może się pochwalić Nikodem Czochra, a Oliwier Wacławski w turnieju klubowym był drugi. Ponadto na Mistrzostwach Polski Jiu-Jitsu Gabriel Czochra stanął na pierwszym stopniu podium, Jakub Bartnik i Adam Kniaziowski zajmowali miejsca drugie i trzecie, a Adam Bartnik zdobył brąz. Listę nagrodzonych dopełnia wicemistrz Motoparalotniowych Mistrzostw Polski Wojciech Panas.

Podczas czwartkowej sesji laureaci odebrali nagrody z rąk burmistrz Zwierzyńca Urszuli Kolman i przewodniczącego rady miejskiej Wiesława Droździela.