Ustawienia dostępności


Data publikacji: 2021-01-13, 9:24

Ilość wyświetleń: 211

Pierwsze nakrętkowe serce pomoc


Odsłuchaj

Powrót

Gmina Zwierzyniec dołącza do samorządów, które angażują się w pomoc chorym, zbierając kolorowe korki. Właśnie kupiła specjalny pojemnik w kształcie serca na plastikowe nakrętki, które będą sprzedawane, a dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne.


Pierwszy pojemnik stanął we wtorek 12 stycznia u zbiegu ulic Rynek i Partyzantów, ale autorzy pomysłu deklarują, że jeśli zajdzie taka potrzebna pojawią się kolejne.

"Nakrętkowe serce" jest dostępne całą dobę. To co zostanie w nim zebrane będzie przekazane do recyklingu, a pieniądze trafią na pomoc potrzebującym. Konkretna osoba, która otrzyma taką pomoc, jeszcze nie została wybrana, a ewentualne propozycje można zgłaszać do urzędu miejskiego.

Takie wsparcie nic nie kosztuje. Wystarczy przed wyrzuceniem pustej butelki odkręcić nakrętkę, a po uzbieraniu większej ilości korków, wrzucić je do "serduszka". W ten sposób nie tylko można pomóc potrzebującym, ale również zadbać o środowisko. Korki są bowiem przetwarzane, ale by pomoc była skuteczna potrzebne są duże ilości surowca. Przykładowo na sfinansowanie zakupu specjalistycznego wózka inwalidzkiego potrzeba około 5 ton nakrętek.

Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego