Autor: Marek Ciupik , 2022-07-21, 10:40

Ilość wyświetleń: 671

Informacja o programie pomocy pieniężnej dla uchodźców z Ukrainy


Odsłuchaj

Powrót

Uprzejmie informujmy, że Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) dzięki finansowaniu z Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców (UNHCR) uruchomiło program pomocy pieniężnej dla uchodźców z Ukrainy.

PCPM otworzyło pierwsze centrum rejestracji dla uchodźców. Podstawowe warunki do otrzymania pomocy można znaleźć na stronie www.pcpm.org.pl. Wśród grup priorytetowych są: opiekunowie dzieci potrzebujących specjalnej opieki, samotne kobiety z dziećmi poniżej 2 roku życia, kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby starsze opiekujące się jednym lub więcej dziećmi, domostwa składające się wyłącznie z osób starszych oraz osób z niepełnosprawnością lub ciężką chorobą.

Zapomoga jest wydawana na okres trzech miesięcy za pomocą kart bankomatowych. Maksymalna kwota na rodzinę wynosi 2540 zł (do 4 osób).

Fundacja PCPM wraz z Norwegian Refugee Council (NRC) prowadzi program pomocy finansowej. Choć MPCA jest programem mającym na celu wydawanie zapomóg finansowym beneficjentom, projekt koncentruje się także na udzieleniu pośredniej pomocy poprzez skierowanie rodzin do innych programów pomocowych. Specjalne potrzeby są zidentyfikowane podczas przeprowadzanych ankiet, otrzymanych zgłoszeń. Lokalni działacze i stowarzyszenia przekierowują potrzebujące rodziny do programu MPCA za pomocą formularza skierowań.

Link do ankiety: https://form.jotform.com/221452132081038


Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego