Zwierzyniec
Aktualności
Absolutorium Drukuj
piątek, 23 kwietnia 2010 13:16

Burmistrz Zwierzyńca Jan Skiba otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Wszyscy radni potwierdzili pozytywną opinię w tej sprawie, wydaną przez  Regionalną Izbę Obrachunkową.

Do najważniejszych inwestycji 2009 roku władze miasta zaliczają m.in.: budowę kanalizacji i ulic w osiedlu "Borek" oraz ulicy Hłaski i rozpoczęcie budowy zespołu sportowo - rekreacyjnego w Parku Środowiskowym.

Wyłożenie kostką ulic: Armii Krajowej i Monopolowej w osiedlu "Borek" kosztowało ponad 1 milion złotych, z czego prawie 515 tysięcy gmina otrzymała z budżetu państwa. Dzięki tej inwestycji poprawił się dojazd do: gimnazjum, stadionu, warsztatów terapii zajęciowej i dwóch zakładów pracy: wytwórni wód i zakładu przetwórstwa drzewnego.

Więcej…
 
Pokazy filmowe Drukuj
poniedziałek, 19 kwietnia 2010 13:15
Dyskusyjny Klub Filmowy "Zwierzyńczyk" zaprasza na pokazy klubowe.

repertuar >>

 
Konkurs Drukuj
środa, 14 kwietnia 2010 13:13

Z okazji 20-lecia nadania miejscowości praw miejskich, Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie wiedzy na temat Zwierzyńca. Do pobrania załącznik w postaci testu; należy go uzupełnić i dostarczyć do Biblioteki w terminie do 26 maja 2010r spośród prawidłowo wypełnionych zgłoszeń rozlosowane zostaną nagrody.

formularz testowy

 
"Dęby Pamięci" Drukuj
poniedziałek, 12 kwietnia 2010 13:05

Dwa "Dęby Pamięci", poświęcone ofiarom Katynia będą rosły przy Gimnazjum Publicznym w Zwierzyńcu i Szkole Podstawowej w Wywłoczce. Uroczyste sadzenie drzew odbędzie się we wtorek 13 kwietnia.

Dęby będą poświęcone miejscowym policjantom: Franciszkowi Hawrylukowi i Janowi Witiukowi. Obydwaj byli związani ze Zwierzyńcem. Córka pierwszego - Józefa Obszyńska do dzisiaj tutaj mieszka. Jan Witiuk był komendantem miejscowego komisariatu policji państwowej. "Razem z innymi jeńcami zostali wywiezieni a potem zamordowani w Twerze" - informuje dyrektor gimnazjum Jan Chochra.

Więcej…
 


Strona 392 z 392

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie