Zwierzyniec
Aktualności
Spotkanie informacyjne dotyczące pozyskania środków na założenie działalności gospodarczej Drukuj
czwartek, 11 stycznia 2018 07:52

Spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania środków na założenie działalności gospodarczej oraz wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach

które odbędzie się w

dnia 16.01.2018 w godz. 10:00 - 13:00

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich w 2018 roku. Podczas spotkania omówimy formy wsparcia dla osób, które pozostają bez pracy lub chcą podnieść swoje kwalifikacje.

Zgłoszenia na spotkanie odbywają się za pośrednictwem formularza rejestracyjnego.

Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 84  638 02 67 lub pod adresem email  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Dla kogo

Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką Funduszy Europejskich, a w szczególności osoby, które chcą pozyskać środki na założenie działalności gospodarczej oraz tych wszystkich, którzy planują podnieść swoje kwalifikacje, biorąc udział w bezpłatnych szkoleniach i kursach.

Program szkolenia

Więcej…
 
Procesja z kolędami Drukuj
czwartek, 04 stycznia 2018 11:24

W zmienionej formule odbędzie się tegoroczny Orszak Trzech Króli w Zwierzyńcu. Tym razem obchody święta Objawienia Pańskiego będą mieć formę procesji ze wspólnym śpiewaniem kolęd.

- Postanowiliśmy, że w tym roku przejdziemy w procesji, by zamanifestować naszą wiarę, bez odgrywania biblijnych scenek na trasie przemarszu. Rozpoczynamy jak zwykle przy Kościele na Wodzie, a potem przejdziemy deptakiem i ul. Zamojską do kościoła parafialnego, gdzie odbędzie się uroczysta msza święta - zapowiada ksiądz Błażej Górski, proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Zwierzyńcu, która jest głównym organizatorem orszaku. Jednocześnie zachęca uczestników, by włożyli kolędnicze przebrania, podkreślające charakter sobotniego święta. - Z takim apelem zwróciliśmy się przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale mogą na tę prośbę odpowiedzieć także pozostali uczestnicy uroczystości - dodaje ksiądz Górski.

Wszyscy spotkają się o 11.30 przy Kościele na Wodzie, a orszak zakończy południowa msza święta.

Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełka na świecie. Po raz pierwszy w Polsce w 2009 roku w Warszawie zorganizowała je Fundacja "Orszak Trzech Króli". Obserwowało je wtedy około 5 tysięcy ludzi, ale rok później liczba uczestników zwiększyła się już dwukrotnie, a w ostatnich latach sięgała 1,5 miliona.
 
Kolędować małemu Drukuj
czwartek, 04 stycznia 2018 11:23

Rozpoczyna się nowa edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Zwierzyńcu. Przesłuchania odbędą się w pierwszą niedzielę Nowego Roku, a miejscowe centrum kultury przyjmuje zgłoszenia uczestników.

Swoje zdolności wokalne mogą zaprezentować artyści w każdym wieku - soliści, instrumentaliści i zespoły z gminy Zwierzyniec. Każdy wykona jedną kolędę lub pastorałkę z własnym akompaniamentem albo z półplaybackiem.

Zgłoszenia trzeba składać w siedzibie Centrum Kultury przy ul. Słowackiego w Zwierzyńcu, a szczegółowych informacji udziela instruktor do spraw muzyki Anna Bezpalko-Wasiołek.

Rekrutacja chętnych kończy się 4 stycznia, a impreza odbędzie się trzy dni później. Przeglądowi będzie towarzyszyć koncert kolęd w wykonaniu zespołu śpiewaczego "Jarzębina" z Kocudzy, trzykrotnego laureata "Złotej Baszty" na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą, Nagrody im. Oskara Kolberga oraz wielu innych nagród, znanego m.in. z hymnu polskiej reprezentacji piłkarskiej na EURO 2012 "Koko koko Euro spoko".
 
Życzenia Drukuj
piątek, 22 grudnia 2017 13:31

ycz

 
Apel Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Drukuj
piątek, 22 grudnia 2017 13:18

apel

 


Strona 5 z 284

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie