Zwierzyniec
Roztoczańskie pasma J. Kapeckiego
Roztoczańskie pasma J. Kapeckiego Drukuj
środa, 29 listopada 2017 10:26
Fotografie Janusza Kapeckiego będzie można oglądać w Centrum Kultury w Zwierzyńcu. Wernisaż wystawy zatytułowanej "Roztoczańskie pasma" odbędzie się w czwartek 30 listopada o 16.00. Janusz Kapecki, który urodził się w 1951 roku w Szczebrzeszynie, jest pasjonatem swojej małej ojczyzny, a jego prace doskonale pokazują krajobrazy Roztocza.

Autor z zawodu jest elektronikiem, a z zamiłowania krajoznawcą, przewodnikiem turystycznym i fotografem. To także współtwórca "Roztoczańskiego Ekomuzeum - laboratorium lessowego", który od 1975 roku jest związany z zamojskim oddziałem PTTK. W tym samym czasie został członkiem Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego i stworzył pierwszą diaporamę o Szczebrzeszynie. Tylko w ostatnich kilku latach w jego dorobku znalazły się m.in.: wystawa towarzysząca konkursowi "Perły i perełki Lubelszczyzny" w Lublinie, ekspozycja "Skarby przyrody i kultury Zamojszczyzny", prezentowana w Szczebrzeszynie, "Pasma roztoczańskie", które mogli oglądać goście Ośrodka Edukacyjno - Muzealnego Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu oraz wystawa w Galerii CKF Stylowy w Zamościu.
W 2011 roku Janusz Kapecki został wyróżniony Medalem Województwa Lubelskiego, a rok później także nagrodą Bene Meritus Terrae Lublinensi "za dzieło udostępniania ludziom wrażliwym piękna roztoczańskiej przyrody". Autor czwartkowej ekspozycji w Zwierzyńcu ma też na swoim koncie złotą Honorową Odznakę PTTK i srebrną - Zasłużony Działacz PTTK.
 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie