Zwierzyniec
Raz do roku wielkie granie
Raz do roku wielkie granie Drukuj
środa, 09 stycznia 2019 13:36

0001-41

Około 80 wolontariuszy z identyfikatorami oraz liczna grupa osób wspierających kwestę będzie zbierać pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zwierzyńcu i okolicach. Podobne jak w poprzednich latach w niedzielę 13 stycznia zbiórka będzie się odbywać nie tylko w mieście, ale również w kilku innych miejscowościach gminy.

- Kwestujący pojawią się, m.in. w Kosobudach, Obroczy, Sochach, Topólczy, Wywłoczce i Żurawnicy. Będą to przede wszystkim uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej oraz Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska, którzy będą czekać na darczyńców już od 7.30, głównie przed i po mszach świętych w lokalnych kościołach - zapowiada szef zwierzynieckiego sztabu WOŚP Jan Czochra.
Zbiórka potrwa do 14.00, ale datki będzie można przekazywać także podczas koncertu, który dwie godziny później rozpocznie się w sali gimnastycznej szkoły w Zwierzyńcu. Wystąpią w nim, m.in. Zespół Tańca Ludowego "Zwierzyniacy" oraz soliści i zespoły działające przy miejscowym centrum kultury, gdzie swoją siedzibę ma główny sztab orkiestry i gdzie wolontariusze będą się mogli posilić grochówką i bigosem albo rozgrzać kawą czy herbatą.
Podczas ubiegłorocznej orkiestry darczyńcy ze Zwierzyńca i okolic byli wyjątkowo hojni. Do puszek trafiło wówczas 9 tysięcy 516 złotych i 41 groszy co jest najlepszym wynikiem w dotychczasowej historii WOŚP w Zwierzyńcu.

Organizatorzy "wielkiego grania" zastanawiają się czy wpływ na efekty tegorocznej zbiórki może mieć fakt, że po raz pierwszy odbędzie się ona w niedzielę bez handlu, ale jednocześnie zapowiadają, iż celem nie jest bicie kolejnych rekordów lecz pomoc chorym dzieciom.
 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie