Data publikacji: 2024-04-10, 9:10

Ilość wyświetleń: 440

Burmistrz Edyta Wolanin i nowi radni


Odsłuchaj

Powrót

Nowym burmistrzem Zwierzyńca będzie Edyta Wolanin. W niedzielnych wyborach obecna sekretarz i zastępca burmistrza, która startowała z własnego komitetu wyborczego, pokonała 3 kontrkandydatów, zdobywając 51,25 procent ważnie oddanych głosów.

Drugi wynik w wyborach burmistrza uzyskał Przemysław Kozłowski z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 29,94 procent głosujących, trzeci - Sławomir Marzec z Komitetu Wyborczego Wyborców "Prawicowa Polska Marcina Romanowskiego", który zdobył 11,01 procent głosów, a na Ryszarda Maciejewskiego, zgłoszonego przez Komitet Wyborczy "Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna", zagłosowało 7,80 procent wyborców.

W rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Edyta Wolanin przyznała, że liczyła na wysokie poparcie wyborców, ale nie spodziewała, że rywalizacja o stanowisko burmistrza z udziałem aż 4 kandydatów rozstrzygnie się w pierwszej turze. - Traktuję decyzję mieszkańców jako docenienie dotychczasowej pracy na rzecz lokalnej społeczności i motywację do podejmowania nowych wyzwań. Jednocześnie dziękuję za okazane zaufanie moim wyborcom i wszystkim, którzy poszli w niedzielę do urn - powiedziała nowa burmistrz Zwierzyńca.

Edyta Wolanin pracuje w Urzędzie Miejskim w Zwierzyńcu od 1 września 2000 roku. Najpierw pracowała w sekretariacie, potem zajmowała się księgowością i inwestycjami, w 2008 roku została sekretarzem miasta, a od 2017 pełniła również funkcję zastępcy burmistrza.

W Radzie Miejskiej w Zwierzyńcu będzie aż 11 nowych radnych. Z KWW Edyty Wolanin mandaty zdobyli: Ewa Leńczuk, Mirosław Welsyng, Beata Komorowska-Kras, Barbara Kowal i Paulina Świerczyńska. Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni w nowej kadencji będą reprezentować Piotr Sirko, Andrzej Budzyński i Mateusz Olczyk. Z Komitetu Wyborczego "Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna" mandaty zdobyli Ryszard Maciejewski, Wiesław Droździel i Jan Dębicki. Po 2 mandaty obejmą kandydaci KWW "Prawicowa Polska Marcina Romanowskiego" - Ryszard Olbryś i Grzegorz Gradzik oraz Komitetu Wyborczego Wyborców "Młodzi dla Zwierzyńca" - Magdalena Maciąg i Michał Patyk.

Wiesław Droździel, Ryszard Maciejewski, Jan Dębicki i Andrzej Budzyński byli radnymi także w kończącej się kadencji.

Więcej na ias24.eu.

Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego