Data publikacji: 2024-04-18, 13:14

Ilość wyświetleń: 127

Przetarg na drogę w Bagnie rozstrzygnięty


Odsłuchaj

Powrót

Przebudowa kolejnego odcinka drogi w Bagnie jest pewna. W środę 17 kwietnia Gmina Zwierzyniec podpisała umowę z wykonawcą robót, które potrwają do jesieni, a większość pieniędzy na ten cel będzie pochodzić z szóstej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".

- O realizację tej inwestycji starało się 4 wykonawców, którzy zaproponowali ceny wahające się do około 1 miliona 783 tysięcy złotych do ponad 2 milionów 620 tysięcy. Za najkorzystniejszą ofertę komisja przetargowa uznała tę, złożoną przez firmę z Panasówki i to ona otrzymała zlecenie - informuje burmistrz Zwierzyńca Urszula Kolman.

Planowane teraz prace będą kontynuacją robót, wykonanych w ubiegłym roku, również przy udziale środków z rządowego programu. Obecnie będą prowadzone na fragmencie od mostu do drogi powiatowej Szczebrzeszyn - Topólcza. Oprócz nowej asfaltowej nawierzchni, na całym odcinku jezdni drogowcy mają wykonać asfaltową ścieżkę rowerową o szerokości 2 metrów, 2-metrowy chodnik oraz oświetlenie.

Pieniądze z "Polskiego Ładu" zostaną wykorzystane na pokrycie 98 procent kosztów, a wszystkie prace w Bagnie mają być wykonane w ciągu pięciu miesięcy.

Więcej informacji na ias24.eu.

(fot. pixabay.com)

Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego