Data publikacji: 2021-06-14, 10:05

Ilość wyświetleń: 306

LAF


Odsłuchaj

Powrót

Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu, mimo trudności finansowych, odbędzie się. Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, miłośnicy kina spotkają się na Roztoczu w pierwszej połowie sierpnia, ale formuła filmowego święta będzie nieco inna.

Przed rokiem, z powodu pandemii i obostrzeń sanitarnych, większość projekcji filmowych, prelekcji, warsztatów i spotkań z artystami odbywała się on-line. Organizatorzy przyznają, że z powodu trudnej sytuacji finansowej, tegoroczny festiwal stał pod znakiem zapytania. Ostatecznie jednak postanowili nie rezygnować z poziomu merytorycznego i zdecydowali się na skrócenie imprezy oraz zmniejszenie liczby kin. Ta druga decyzja jest związana z obostrzeniami pandemicznymi, które powodują, że w niektórych miejscach projekcje mogłyby się odbywać dla zaledwie kilkunastu osób.

Festiwal potrwa od 8 do 15 sierpnia.


- Liczymy na Waszą wyrozumiałość i czekamy na spotkanie w Zwierzyńcu! Obiecujemy zrobić co w naszej mocy, aby ta edycja nie różniła się merytorycznie od poprzednich - napisali organizatorzy na profilu LAF na Facebook’u, zapowiadając szczegółowe informacje o programie akademii od przyszłego tygodnia.

Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego