Data publikacji: 2024-05-15, 9:12

Ilość wyświetleń: 165

Zwierzyniec: Jest przetarg na żłobek w Wywłoczce


Odsłuchaj

Powrót

"Berek" - tak będzie się nazywać pierwszy żłobek w gminie Zwierzyniec, który będzie mieć swoją siedzibę w Wywłoczce. Przetarg na przygotowanie nowej placówki dla 20 maluchów jest ogłoszony, prace powinny się zakończyć jesienią, a pierwsi mali podopieczni będą mogli korzystać z "Berka" na początku przyszłego roku.

Samorządowy żłobek, współfinansowany ze środków rządowego programu "Maluch Plus", powstanie na bazie Szkoły Filialnej w Wywłoczce, w której z roku na rok jest coraz mniej dzieci, a możliwości lokalowe pozwalają na utworzenie nowej placówki. - Dotację z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej przeznaczymy na adaptację pomieszczeń, w tym dostosowanie łazienek i zakup wyposażenia. Firmy, które chcą wziąć udział w przetargu, mogą składać oferty do 16 maja, a firma, która złoży najkorzystniejszą propozycję, będzie mieć na wykonanie wszystkich robót pięć miesięcy - zapowiada burmistrz Zwierzyńca i autorka wniosku o dofinansowanie Edyta Wolanin.

W nowym żłobku będą przebywać dzieci w wieku od 20 tygodni do 3 lat, które będą mieć opiekę przez 10 godzin dziennie.

Na utworzenie nowej placówki z programu "Maluch Plus" Gmina Zwierzyniec ma przyznanych ponad 810 tysięcy złotych i dodatkowe 600 tysięcy na pokrycie części kosztów funkcjonowania żłobka przez trzy lata.

Więcej informacji na ias24.eu.

(fot. sxc.hu)

Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego