Data publikacji: 2024-06-13, 12:40

Ilość wyświetleń: 411

Stadion przed rozbudową


Odsłuchaj

Powrót

Stadion w Zwierzyńcu ma szansę stać się jednym z najbardziej nowoczesnych tego typu obiektów w okolicy. Miejscowy samorząd ogłosił przetarg na przebudowę i rozbudowę Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego, na który ma przyznane dofinansowanie z ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".

Stadion w Zwierzyńcu, z którego korzysta m.in. miejscowy klub sportowy "Sokół", Uczniowski Klub Sportowy "Jutrzenka" i szkoła, został wybudowany w połowie lat 70. minionego wieku. Płyta boiska jest w bardzo dobrym stanie, ale infrastruktura w wielu przypadkach nie spełnia współczesnych standardów. - Chcemy gruntownie zmodernizować cały obiekt, w tym wybudować budynki zaplecza z szatniami, kryte trybuny na 660 miejsc oraz zamienić żwirową bieżnię na tartan. W trawiastym boisku zamontujemy system nawadniania i automatycznego zraszania, a mecze będą się mogły odbywać także po zmroku, ponieważ cały obiekt będzie oświetlony - zapowiada burmistrz Zwierzyńca Edyta Wolanin.

Firmy, które chcą zrealizować tę inwestycję mogą składać oferty do 17 czerwca, a na wykonanie wszystkich robót będzie 26 miesięcy.

Z ósmej edycji rządowego programu zwierzyniecki samorząd realizuje jeszcze dwa inne zadania. Chodzi o przebudowę ponad 400 metrów drogi w Kosobudach i fragmentu drogi w Bagnie od mostu do drogi powiatowej Szczebrzeszyn - Topólcza. W Kosobudach drogowcy kończą już prace, a roboty w Bagnie niedawno się rozpoczęły.

Więcej na ias24.eu.

(fot. pixabay.com)

Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego